تبلیغات
زمزمه های دریا - آدمهای تک بعدی
زمزمه های دریا

حتما توو زندگیتون با آدمهایی برخورد کردید که فقط تصورات و حدسیات ذهنی خودشون رو قبول دارند و توو مسائل و مشکلاتی که بوجود میاد نمیشه توجیهشون کرد. من به این افراد میگم "تک بعدی". آدمهایی که همه چیز رو از زاویه نگاه خودشون می بینند و حتی یک درصد احتمال نمیدن که در مورد هر مساله و رخداد و رفتاری ممکنه دهها علت مختلف وجود داشته باشه و وای به روزی که این نگرش بدبینانه هم باشه. اونوقت میشن آدمهایی که حرف به حرف و فریم به فریم گفتار و رفتار دیگران رو زیر ذره بین می برند و به همه چیز و همه کس بدبینانه نگاه می کنند و متاسفانه همیشه بدترین علت رو برای هر مساله ای در نظر می گیرند و فقط هم پیش داوریهای خودشون رو قبول دارند. مثلا کافیه یه روز چهره ات توو هم باشه یا ساکت و گرفته باشی؛ اولین و آخرین چیزی که در موردت قضاوت می کنند اینه که "حتما از دیدن اونا ناراحتی یا ازشون خوشت نمیاد واسه همینه که ساکتی و خودتو گرفتی". حتی یه لحظه فکر نمی کنن خب اونیکه دارن در موردش اینطوری فکر می کنند یه آدمه مثل بقیه و ممکنه هزار جور گرفتاری توو زندگیش داشته باشه ممکنه اون روز حالش خوب نباشه، ممکنه توو محل کارش مشکلی براش پیش اومده باشه، ممکنه با یکی حرفش شده باشه و الان ذهنش درگیر یه ماجرای دیگه باشه و چه و چه و چه....
و نتیجه این پیش داوری این میشه که بعدها باید از زبان دیگران بشنوی که اون شخص با بدبینی ها و قضاوتهای بی مورد و یک جانبه اش پیش دیگران چطور خرابت کرده و به چیزهایی متهمت نموده که حتی روحت هم خبر نداره. 
زندگی کردن و کنار اومدن با همچین آدمهایی واقعا سخته. اینکه دائم بخوای همه چی رو توضیح بدی و سوتفاهمات رو برطرف کنی روح و روان آدمو خسته می کنه. تازه مطمئنا به خرجشون هم نمیره و باز هم ته ذهنشون بدبین اند.
تصور کنید در ارتباط با همچین کسایی چقدر باید با احتیاط حرف بزنی و رفتار کنی و کلماتت رو از هفت تا فیلتر بگذرونی تا مبادا یه جایی، از یه کلمه ای، یه نیم نگاهی، یه لبخندی، یه اشاره ای، برداشت دیگه ای بشه و دوباره یه فتنه دیگه به راه بیفته. 
نمیدونم این آدمها با این حجم بدبینی و پیش داوری اصلا لذتی از زندگی و روابط اجتماعیشون میبرن!!!!! به نظرم اینها زندگی رو نه تنها به کام خودشون که به کام دیگران هم تلخ می کنند.

" زمزمه دریا "


نوشته شده در پنجشنبه 31 تیر 1395 ساعت 17:27 توسط دریا نظرات دوستان |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total])      [cb:pages_no]  
Template By : Pichak