تبلیغات
زمزمه های دریا - زن = مرد؟!!!
زمزمه های دریا

همیشه می نالیم که چرا ما زنها حقوقی برابر با مردها نداریم چرا نصف مردان ارث می بریم یا که چرا دیه مون نصف اونهاست یا چرا همیشه در جامعه مردان جایگاه بالاتری دارن یا چرا زنان رییس جمهور نمی شن وووووو خیلی چیزهایی ازین دست....

همه این مسائل و نابرابری ها قبول. اما فعلا به این کاری ندارم که نگرش دینمون به این قضیه چیه و نمیخوام هم وارد مباحث مردسالاری مملکتمون بشم و اینکه قوانین رو هم مردان تصویب کردن به نفع خودشون. کاری به این مسائل پر حاشیه ندارم فقط حرفم سر اینه که تا وقتی خودمون برای خودمون ارزش قائل نیستیم نمی تونیم از کسی گله ای کنیم. انتظار حمایت شدن یا مساوات ازجانب مردان جامعه انتظاری احمقانه است تا وقتی زنان  بهترین قسمت غذا رو برای پسراشون کنار میزارن تا وقتی روی رفتار و آزادی بیش از حد پسراشون فقط به حکم این که پسرن هیچ سخت گیری ندارن ولی دختراشونو توو منگنه میزارن و فقط به جرم اینکه دخترن اونا رو زیر ذره بین می برن و از حقوقشون محروم می کنن. تا وقتی فکر میکنن این دختره که باید خودشو بپوشونه و بکر و دست نخورده برای همسر آینده اش باقی بمونه که باکره بودن همه هویت یه دختره تا وقتی به پسراشون یاد نمیدن که نگاه و رفتارشون رو سالم نگه دارن که اگه زنی توو خیابون حجاب نداشت حق ندارن بد بهش نگاه کنن که بی حجابی هیچ حقی رو برای اونا بوجود نمیاره که هر کاری دلشون خواست انجام بدن فقط با این خیال که پسر بودن شاخصه ای نداره... تا وقتی  که  هنوز دختر دار شدن عروسی باعث ننگ مادرشوهرشه که حتی عارش میاد به دیدن عروس و نوه اش بره... تا وقتی یه زن میاد سمینار میزاره برای همجنساش و به جای اینکه یادشون بده به خودشون هم فکر کنن و برای خودشون ارزش قائل باشن و لا به لای اون حجم کار و خونه داری و بچه داری، خودشون رو هم ببینن و به فکر سلامت جسم و روان خودشون هم باشن که برای بالا بردن سطح سوادشون وقت بزارن، فقط میاد و راجع به اینکه چیکار کنن که توو رختخواب برای شوهراشون دلرباتر بشن که لذت بیشتری به اون بدن که شاید با تنوع دادن به  مسابل زناشویی و روشهای جدید همخوابگی بتونن جلوی انحراف شوهراشونو بگیرن و تنها چیزی که از حرفاش برداشت میشه اینه که خودمون داریم به خودمون به چشم یه کالا و یه ابزار برای مردان نگاه می کنیم تا وقتی خودمون می پذیریم که همسر صیغه ای یک مرد متاهل بشیم که هر وقت نخواستمون رهامون کنه و هیچ مسوولیتی هم در قبالمون نداشته باشه وووو... تا وقتی مسائلی ازین دست هست تا وقتی جاهلانه همه چیز رو می پذیریم تا وقتی خودمون به خودمون احترام نمیزاریم چه انتظاری از مردان و از جامعه و حقوق مدنی داریم. 

پ ن: چند وقت پیش یه فایل صوتی توو یکی از این کانالها ارسال شده بود سمیناری بود که خانمی در مورد روشهای دلربایی زنان و همخوابگی مدرن برای زنان صحبت میکرد طرز بیانش و موضوع صحبتش چنان به نظرم مشمئز کننده اومد که چند روزی فکرمو درگیر خودش کرده بود تا اینکه شنیدن خبر طرد شدن عروسی توسط مادرشوهرش به خاطر دختر زاییدن کاملا منو بهم ریخت. نمیدونم این تفکرات قرون وسطایی تا کی قراره ادامه داشته باشه.

« زمزمه دریا »


نوشته شده در جمعه 21 خرداد 1395 ساعت 13:30 توسط دریا نظرات دوستان |


(تعداد کل صفحات:[cb:pages_total])      [cb:pages_no]  
Template By : Pichak